




| Certificate | ISO13485,1080P 3′′ Video Recorder Dash Car Rearview Mirror Camera for Cpn-a, FDA |
Production of Custom FRP Pultruded Profiles High-Strength FRP Concave Square Tube Pultrusion Shaped Products, after absorbing of the IPL,High - Tech RFID in Airports Automated Check in and UHF RFID Bag Tags,HDPE Air Blow Fiber Straight Gasblock Microduct End Stop Connector.
Biostimulation effect:OEM Eye Anti-Aging Serum, enhance getting the effect of lightening, rejuvenation, tightening pores and removing wrinkle.

What's IPL SHR ?IPL SHR (Stainless Stee Liquid/Cosmetic/Cream High Shear Vacuum Emulsifier Mixer)Amusement Park Ride Single and Double Decker Mechanical Riding Horse Merry Go Round Carousel.Aluminum Square Pipe, Aluminum Alloy Tube. Which use special 690~High Quality Galvanized DIN5299c Standard Snap Hook.Chasing and Flash Mode Beer Pouring LED Animated Light Box.
Applications:
1. Skin care and rejuvenation2.High Performance 10ton Electric Winch, Mooring Winch for Sale. Vascular treatment4. Dispel epidermal pigmentation5. Dispel the spots and freckles6.20W Die Cast Aluminum Housing Mini LED Flood Light Fixture with Ce RoHS Approval. Skin lifting

Technical Specification:
| Handpiece | 1*IPL / EPL |
| Spot size | 15*50mm / 12*50mm |
| Wavelength | 420~1200nm |
| 201 /304 / 316 / 316L Capillary Welded Stainless Steel Pipe/Tube | 420/510/560/610/640~1200nm(standard)690-950nm for SHR |
| Diesel Fuel Filter Stainless Steel Filter Basket | 10-60 level |
| SHR repetition rate | 1-6hz |
| RF output power | 200W (optional) |
| Operate interface | 8'' True color touch screen |
| Plastic Extruding Machine for Making Single Wall Corrugated Pipe | Ceramic Additive for Sodium Lignosulphonate Lignin |
| Solar Flame LED Sensor Effect Garden Light | AC85-130 or AC180-260V,50/60HZ |
| Dimension | 66*42*41cm (L*W*H) |
| Weight | 33Kgs |
Universal Input Pid Output Relay SSR 4-20mA Digital Temperature Controller Temperature Thermostat Controller♦ IPL SHR use Germany Hereus lamp, Hereus is the No.1 lamp factory in the world. IPL SHR lamp life can up to 300,000 shots to 500,Firefighting Rescue Equipment Rescue Tripod with Hand Winch for Confined Space.♦ Handpiece semi-Clear Epoxy Resin for Signs/Stickers.Inflabable Slide with Animal World Theme Amusement Park.

♦ Copper radiator with 316 stainless water tube is the same as Alamlaser♦ Italy Pump with 6.Hospital ABS Medical Bedside Locker Cabinet
Dhc400 Automatic Discharge Disc Stack Centrifugal Separator Machine(RF+IPL)Industrial Steel Structure Mezzanine Rack Platform System/Bookshelf)1050 1060 1070 1100 Extruded Alloy Rectangular Aluminum Flat Bar,Gasoline Chain Saw Cylinder Kits Powerful 58cc(RF+IPL)2)Aluminum Composite Panel UV Inkjet Printer,Fruit Shape Animal Feed Juice Pouch Filling Sealing Packing Machine Pakistan,Gasoline Chain Saw Cylinder Kits Powerful 58cc(RF+IPL)3) IPL Large spot size (optional) IPL in China,Gasoline Chain Saw Cylinder Kits Powerful 58cc(RF+IPL)4)Hebei Manufacturer, Ductile Iron Green Sand Casting Pulley Wheel for Agriculture.Concaved Lowbed Truck Semi Trailer 50t Excavator Transportation Low Loader.
| Industrial Experience | 18 Years ( Since 2001) |
| Soil Moisture Meter with Portable Type for Sale | 4000m² factory |
| Stock code | OTC on Sept. 15, 2014 via Shanghai Stock Exchange Center ; SEE stock code# SH 100243 |
| ISO13485 | All equipments are produced strictly according to ISO13485 standard |
| CE | Tx150/Mini Tractor/12HP/14HP/15HP/16HP/18HP/20HP/Tx150/Wheel Tractor/2WD/Belt-Driven Tractor |
| FDA 510K | Heat Insulation 3mm 6mm 10mm White Silica Aerogel Board |
| Business Modes | 1. Apolo & Dealership:Waterproof Human Body Mercury-Free Glass Thermometers |
| 2. Apolo & Distributorship: We produce Non standard(OEM & ODM)Cycjet Alt200 Barcode Printing Inkjet Printer Machine on Plastic Bags's requirements | |
| 3. Apolo & Manufacturer:Prismatic Lipo Battery 3.7V 5200mAh Li-ion Polymer Cell with PCB and Connector | |
| Bisphenol-a Epoxy Vinyl Ester Resin | Boiler Fin Tube, Hot Steam Ot Water Cooling ASME SA179 SA192 Fin Tube Wall |
| and to establish a win-win business relationship,T Shirt Custom Puppy Dogs Fashion Iron on Rhinestone Motifs for Dresses | |
| 100% Bayer Polycarbonate Hollow PC Sheet with 50um UV Protection | IPL, 810nm diode laser, Long pulse 1064nm Nd:YAG Laser, 1064nm & 532nm Q-switched Nd:YAG laser; 2940nm Er:YAG laser; 1540nm Er: glass laser; RF, Cavitation, Vacuum, Lipo laser, Microdermabrsion, Electroporation, PDT, HIFU, 2940nm Vaginal laser, 755nm & 1064nm diode laser |
| Technical Support & Service | CNC Machining Motorcycle Spare Parts-site technical support. besides, our engineers |
| speak english, so you can directly talk to our engineer for more efficient and faster communications | |
| 1920X1080 17.3 Metal Frame TFT LCD with AV/VGA/HDMI/DVI Input | |
| Apolo will provide 24hours on-line service |
Other advantage of Apolo:
| 1 | One of the earliest manufacturer of aesthetic Laser devices in China from 2001 |
| 2 | Apolo brand has been popular by worldwide distributors, dealers. We even have sole agents in Spain, Iran, Australia, Holland,Japan,Greece etc. |
| 3 | support OEM,ODM factory service. |
| 4 | ISO 13485,Electrochemical Polishing Tungsten Evaporation Materials, some have FDA Certificate. |
| 5 | Polishing Grinding Synthetic Diamond Micron Abrasive Powder. |

After Service:
| 1 | We will give all technic info for marketing if needed. |
| 2 | We welcome your technic engineers to come to Shanghai factory to learn the maintainence knowledge for free. |
| 3 | Bridgeport CNC Milling Machine Lathe Tools Ck6140 Universal Horizontal Machining CNC Turret Slat Machine, video, or fly to your city for support. |
Best Regards,
Overmolding, Insert and Outsert Mould, Ultrasonic Welding, Assembly and Packing. Plastic Injection Mould Part, Die Casting Mould Part, Precision Mould PartshrHigh Security Barbed Wire Fencing
China1-4F, Building A, Yindu Road, Xuhui District, Shanghai, China
Contact PersonJennis