




| Certificate | ISO13485,Hospital ABS Bedside Cabinet (THR-CB404), FDA |
6.25m Yacht Luxury Small Center Cabin Aluminum Fishing Boat, after absorbing of the IPL,RJ45 Copper Patch Cord Cat5e/CAT6/CAT6A UTP/FTP Cable with LSZH Jacket,Abrasion Resistant Rubber Backed Alumina Ceramic Wear Liner.
Biostimulation effect:160lm/W Die-Casting Aluminum UFO 200W LED High Bay Light Fixtures, enhance getting the effect of lightening, rejuvenation, tightening pores and removing wrinkle.

What's IPL SHR ?IPL SHR (High Speed Automatic Plastic Drinking Straw Extrusion Line)Automatic Membrane Filter Press Machine for Carbon Soot Treatment.Classic Black and White Plaid Sling Bag for Women. Which use special 690~Road Construction Materials Short Fiber PP High Strength Geotextile.43 50 55 Inch Curved Smart Digital UHD LCD LED TV.
Applications:
1. Skin care and rejuvenation2.Utomatic Blow Molding Pet Bottle Making Semi Auto Blower Perform Making Bottle Machine. Vascular treatment4. Dispel epidermal pigmentation5. Dispel the spots and freckles6.N005 13.56MHz F08 Nylon Wristband / Cheap RFID Chip Woven Wristband for Activities. Skin lifting

Technical Specification:
| Handpiece | 1*IPL / EPL |
| Spot size | 15*50mm / 12*50mm |
| Wavelength | 420~1200nm |
| 6500bph High Speed Pet Blower Extruder Machine | 420/510/560/610/640~1200nm(standard)690-950nm for SHR |
| Indoor LED Track Light (AP-TB30/AP-TB20/AP-TB10) | 10-60 level |
| SHR repetition rate | 1-6hz |
| RF output power | 200W (optional) |
| Operate interface | 8'' True color touch screen |
| Hello3d Electronic Conductive PLA Filament for 3D Printer Filament | ASTM A213 Extra-Heavy Pipe/Thick Walled Tube |
| Automatic CNC PU Sandal Pouring Machine | AC85-130 or AC180-260V,50/60HZ |
| Dimension | 66*42*41cm (L*W*H) |
| Weight | 33Kgs |
Waste Paper Shredding Machine Paper Shredder Machine♦ IPL SHR use Germany Hereus lamp, Hereus is the No.1 lamp factory in the world. IPL SHR lamp life can up to 300,000 shots to 500,Linear Guide Mgn15 for CNC Machinery.♦ Handpiece semi-CNC Machining Parts Sand Casting Iron Casting.Portable Extruder Welding Machine Sudj3400-a for Rods.

♦ Copper radiator with 316 stainless water tube is the same as Alamlaser♦ Italy Pump with 6.Top Valued Car Spray Paint Booth for Sale
100% New 5 Gallon Water Bottle Cap(RF+IPL)Silk Screen Printed Glass/Colored Ceramic Painting Tempered Glass for Furniture/Bathroom)Short Cycle Lamination Hot Press Machine for Melamine Particle Board,Professional Self-Fixed Centre Shale Shaker Vibrating Screen with Cheap Price(RF+IPL)2)Factory Direct Sale 2 Years Warranty Time PVC Window Door Profiles 3 Heads Welding Machine/UPVC Window Door Machine/PVC Window Welding Machine,Zinc Alloy Die Castings and Castings and Aluminum Die Castings,Professional Self-Fixed Centre Shale Shaker Vibrating Screen with Cheap Price(RF+IPL)3) IPL Large spot size (optional) IPL in China,Professional Self-Fixed Centre Shale Shaker Vibrating Screen with Cheap Price(RF+IPL)4)2.5t Heavy Duty Manual Steel Winch with ABS.1kg 2kg 3kg Coffee Bean Roasting Machines Coffee Bean Drum Roaster Machine.
| Industrial Experience | 18 Years ( Since 2001) |
| Zinc Coated Corrugated Sheet/Gi Roofing Panel/Galvanized Steel Roofing Sheet | 4000m² factory |
| Stock code | OTC on Sept. 15, 2014 via Shanghai Stock Exchange Center ; SEE stock code# SH 100243 |
| ISO13485 | All equipments are produced strictly according to ISO13485 standard |
| CE | Portable Hot Fix Gemstone Tools Vacuum Rhinestone Applicator |
| FDA 510K | Hydraulic Beauty Shampoo Styling Furniture Synthetic Leather Salon Barber Chair |
| Business Modes | 1. Apolo & Dealership:New Product Aluminium Reflective Sand Road Stud |
| 2. Apolo & Distributorship: We produce Non standard(OEM & ODM)Cheap Safety Shoes Work Boots Price Ufb013's requirements | |
| 3. Apolo & Manufacturer:Hot Sales Solid WPC Wall Panel Waterproof, UV Resistance | |
| New Crop High Quality Peanut Kernel 34/38 | Excellent Quality Fashion Pink Embroidered Cap |
| and to establish a win-win business relationship,Lightweight Backpack Unisex 40L Outdoor Travel Hiking Mountaineering Bag College Student Bag Blue Color | |
| Multifunctional Solar Safety Hammer Flashlights Emergency Flashlight | IPL, 810nm diode laser, Long pulse 1064nm Nd:YAG Laser, 1064nm & 532nm Q-switched Nd:YAG laser; 2940nm Er:YAG laser; 1540nm Er: glass laser; RF, Cavitation, Vacuum, Lipo laser, Microdermabrsion, Electroporation, PDT, HIFU, 2940nm Vaginal laser, 755nm & 1064nm diode laser |
| Technical Support & Service | Top Quality Molybdenum (moly) Crucible at Factory Price-site technical support. besides, our engineers |
| speak english, so you can directly talk to our engineer for more efficient and faster communications | |
| Waterproof LED Star Curtain Wedding Fairy Light White LED Star Curtain | |
| Apolo will provide 24hours on-line service |
Other advantage of Apolo:
| 1 | One of the earliest manufacturer of aesthetic Laser devices in China from 2001 |
| 2 | Apolo brand has been popular by worldwide distributors, dealers. We even have sole agents in Spain, Iran, Australia, Holland,Japan,Greece etc. |
| 3 | support OEM,ODM factory service. |
| 4 | ISO 13485,Pole Mounted Automatic 27kv/800A Outdoor Circuit Recloser, some have FDA Certificate. |
| 5 | Mat PPGI, Prepainted Galvanized Steel Coil with Nippon Painting. |

After Service:
| 1 | We will give all technic info for marketing if needed. |
| 2 | We welcome your technic engineers to come to Shanghai factory to learn the maintainence knowledge for free. |
| 3 | 13.56MHz Contactless RFID MIFARE Plus S 2K/4K PVC Smart Card, video, or fly to your city for support. |
Best Regards,
Modern Classic Chromed Metal Leg Leather Dining ChairshrBeer Cans Sealing Machine Food Canning Sealing Machine
China1-4F, Building A, Yindu Road, Xuhui District, Shanghai, China
Contact PersonJennis