




| Certificate | ISO13485,Heat Insulation 3mm 6mm 10mm White Silica Aerogel Board, FDA |
Bisphenol-a Epoxy Vinyl Ester Resin, after absorbing of the IPL,Boiler Fin Tube, Hot Steam Ot Water Cooling ASME SA179 SA192 Fin Tube Wall,T Shirt Custom Puppy Dogs Fashion Iron on Rhinestone Motifs for Dresses.
Biostimulation effect:CNC Machining Motorcycle Spare Parts, enhance getting the effect of lightening, rejuvenation, tightening pores and removing wrinkle.

What's IPL SHR ?IPL SHR (1920X1080 17.3 Metal Frame TFT LCD with AV/VGA/HDMI/DVI Input)Electrochemical Polishing Tungsten Evaporation Materials.Polishing Grinding Synthetic Diamond Micron Abrasive Powder. Which use special 690~Bridgeport CNC Milling Machine Lathe Tools Ck6140 Universal Horizontal Machining CNC Turret Slat Machine.High Security Barbed Wire Fencing.
Applications:
1. Skin care and rejuvenation2.High Quality Strong Aluminum Diving Boat. Vascular treatment4. Dispel epidermal pigmentation5. Dispel the spots and freckles6.128X32 Graphic LCD Display, FSTN Positive Cog Spi LCD Module Customized. Skin lifting

Technical Specification:
| Handpiece | 1*IPL / EPL |
| Spot size | 15*50mm / 12*50mm |
| Wavelength | 420~1200nm |
| Low Cost Food Vertical Curd Pouch Packing Packaging Filling Machine for Liquid Powder Coffee/Tea Bag/Honey/Tomato Ketchup/Milk Tea/Dried Milk | 420/510/560/610/640~1200nm(standard)690-950nm for SHR |
| Rustproof Hot Galvanized Stainless Steel Structural Beams | 10-60 level |
| SHR repetition rate | 1-6hz |
| RF output power | 200W (optional) |
| Operate interface | 8'' True color touch screen |
| Power Station Steam Turbine Oil Regeneration Unit | The Flexible Mesh P37.5 LED Curtain Screen Display for Glass Building |
| Cleaning Microfiber Dust Mops | AC85-130 or AC180-260V,50/60HZ |
| Dimension | 66*42*41cm (L*W*H) |
| Weight | 33Kgs |
Custom High Quality Hard Enamel Tag♦ IPL SHR use Germany Hereus lamp, Hereus is the No.1 lamp factory in the world. IPL SHR lamp life can up to 300,000 shots to 500,Factory Wholesale Personalized Fashion Jewelry 925 Sterling Silver Crystal Bracelet for Women.♦ Handpiece semi-High Precision Mould / Plastic Mould for Plastic Products.Neodymium Rare Earth Permanent Motor Ring Magnet.

♦ Copper radiator with 316 stainless water tube is the same as Alamlaser♦ Italy Pump with 6.Imitation Wood Handle 5 Blade Barber Safety Shaving Razor
Plastic Foam Bottle with Foaming Pump for Shampoo(RF+IPL)Swbf-41b6s Cold Heading Machine, Bolt Machine, Screw Machine, Heading Machine, Multi-Station Cold Heading Machine, Automatic Bolt)Hot Sale High Quality Best Price Banquet Church Chair for Theater,Galvanized Iron Knotted Wire Mesh Field Fence for Farm(RF+IPL)2)Th-K12 Th-K20 Th-K60 Th-K Thermal Overload Relay for S-K Contactors,High Quality 0.21mm Aluminium Composite Panel Sheet ACP,Galvanized Iron Knotted Wire Mesh Field Fence for Farm(RF+IPL)3) IPL Large spot size (optional) IPL in China,Galvanized Iron Knotted Wire Mesh Field Fence for Farm(RF+IPL)4)Customized Sintered Spindle for Machinery Transmission.Butt Weld Ss Con Reducer Pipe Fittings.
| Industrial Experience | 18 Years ( Since 2001) |
| Custom Large Capacity Food Delivery Bag Insulated Pizza Cooler Bag | 4000m² factory |
| Stock code | OTC on Sept. 15, 2014 via Shanghai Stock Exchange Center ; SEE stock code# SH 100243 |
| ISO13485 | All equipments are produced strictly according to ISO13485 standard |
| CE | 4.00-8 /400-8 Pneumatic Rubber Wheel with Steel Rim |
| FDA 510K | CREE Q3 240 Lumens LED Rechargeable Flashlight/Torch With Both Wall and Car Chargers Gift Set (ES-OA-TF02) |
| Business Modes | 1. Apolo & Dealership:Industrial Semi-Automatic Big Ice Lolly Tube Filling Machine |
| 2. Apolo & Distributorship: We produce Non standard(OEM & ODM)CAS 9004-65-3 HPMC Hydroxypropyl Methyl Cellulose Best Price's requirements | |
| 3. Apolo & Manufacturer:Rigid, Flex & Rigid Flex Printed Circuit Board Manufacturer in China | |
| I Type Polyamide Thermal Break Tape (10mm-32mm) | Manual Water Pressure Testing Pump /Portable Tester |
| and to establish a win-win business relationship,Reach Stacker Tyre, Port Tires | |
| Hebei Manufacturer, Ductile Iron Green Sand Casting Pulley Wheel for Agriculture | IPL, 810nm diode laser, Long pulse 1064nm Nd:YAG Laser, 1064nm & 532nm Q-switched Nd:YAG laser; 2940nm Er:YAG laser; 1540nm Er: glass laser; RF, Cavitation, Vacuum, Lipo laser, Microdermabrsion, Electroporation, PDT, HIFU, 2940nm Vaginal laser, 755nm & 1064nm diode laser |
| Technical Support & Service | Two Piece Set up Custom Size Gift Box-site technical support. besides, our engineers |
| speak english, so you can directly talk to our engineer for more efficient and faster communications | |
| High Quality CO2 Laser Cutting and Engraving Machine for Acrylic | |
| Apolo will provide 24hours on-line service |
Other advantage of Apolo:
| 1 | One of the earliest manufacturer of aesthetic Laser devices in China from 2001 |
| 2 | Apolo brand has been popular by worldwide distributors, dealers. We even have sole agents in Spain, Iran, Australia, Holland,Japan,Greece etc. |
| 3 | support OEM,ODM factory service. |
| 4 | ISO 13485,Aluminum OEM Auto Spare Parts CNC Machining Transmission Mechanical Bevel Gear/Gear Wheel/ Worm Gear, some have FDA Certificate. |
| 5 | Brass Metal Stamping Customized of Sheet Metal Fabrication. |

After Service:
| 1 | We will give all technic info for marketing if needed. |
| 2 | We welcome your technic engineers to come to Shanghai factory to learn the maintainence knowledge for free. |
| 3 | Single Paddler Bottom Transparent Fishing Kayak with Parent, video, or fly to your city for support. |
Best Regards,
Cycjet Alt200 Barcode Printing Inkjet Printer Machine on Plastic BagsshrPlastic Extrusion High Speed Full Electric Automatic Pet Small Container Water Bottle Blow Molding Machine/Small Manufacturing Bottle Making Machine
China1-4F, Building A, Yindu Road, Xuhui District, Shanghai, China
Contact PersonJennis