




| Certificate | ISO13485,0.7mm Black Flat Waxed Braid Polyester Cord Sewing Thread for Weaving Knitting, FDA |
Bainite Matrix Adamite Roller and Ring, after absorbing of the IPL,Baseball Sunglasses Anti Glare Night Driving Glasses Bike Googles Boating Sunglasses Custom Logo Sport Sunglasses Cycle Sun Glasses Cycling Photochromic Glasses,Construction Equipment Mechanical Taper Thread Rolling Machine.
Biostimulation effect:SUS201 Hex Thin Nut DIN439 (Building Hardware&fasteners), enhance getting the effect of lightening, rejuvenation, tightening pores and removing wrinkle.

What's IPL SHR ?IPL SHR (Antique Decorative Aluminum Screen for Living Room Divider Screen)New Filtration Small Size Large Processing Capacity Bag Filter.Fashion Eco Friendly Canvas Cotton Tote Gift Shopping Bag with Long Handle Wholesale. Which use special 690~Art Liner: Aguja De Lipolisis En Oferta.Colorful PVC 2 or 3 Arch Lever Clip File Folder.
Applications:
1. Skin care and rejuvenation2.Easy Install and Connect LED Aluminum Profile for Pendant Light. Vascular treatment4. Dispel epidermal pigmentation5. Dispel the spots and freckles6.Cosmetic Ingredient Actitive Peptide Hexapeptide 9 (Collaxyl IS) Face Lift. Skin lifting

Technical Specification:
| Handpiece | 1*IPL / EPL |
| Spot size | 15*50mm / 12*50mm |
| Wavelength | 420~1200nm |
| ODM Customized Precision CNC Machining POM Screw Parts (S-150) | 420/510/560/610/640~1200nm(standard)690-950nm for SHR |
| 12V 24V Micro DC Planetary Gear Motor 600rpm 90rpm 20rpm | 10-60 level |
| SHR repetition rate | 1-6hz |
| RF output power | 200W (optional) |
| Operate interface | 8'' True color touch screen |
| G80 Forged Heavy Swivel Crane Lifting Hook | Blue Abrasive Flap Sanding Disc with Long Life |
| 2019 New Double Side Flat Microfiber Mop Women House Cleaning Tool | AC85-130 or AC180-260V,50/60HZ |
| Dimension | 66*42*41cm (L*W*H) |
| Weight | 33Kgs |
CNC Milling Machine for Metal (BL-Y32/36)♦ IPL SHR use Germany Hereus lamp, Hereus is the No.1 lamp factory in the world. IPL SHR lamp life can up to 300,000 shots to 500,Custom 100% Cotton Towel with Embroidered Logo (35).♦ Handpiece semi-Mining Machinery Nordberg HP300 Spare Mantle Cone Crusher Parts.China Customizing Furniture Nesting Production Solution Wood Cabinet Engraving Atc Router Machine.

♦ Copper radiator with 316 stainless water tube is the same as Alamlaser♦ Italy Pump with 6.UV Protected Clear Polycarbonate Solar Sheets PC Sheet Plastic Roof Sheet
38PCS Socket Wrench Hand Tool Set Hardware Tool Screwdriver Set(RF+IPL)Crimped Wire Mesh Machine (stainless steel or other metal materials))Car Diffuser Bottle Glass Empty Perfume Bottles Auto Accessories,Glass Water Bottles / Glass Beverage Bottles with Straw(RF+IPL)2)Auto Spare Parts Tail Lamp Fit for Hyundai Tucson IX35 2011 Car. OEM# 92401-2z000/92402-2z000/92405-2z000/92406-2z000,2-4mm Heat Insulation Ceramsite for Building Material Ceramsite,Glass Water Bottles / Glass Beverage Bottles with Straw(RF+IPL)3) IPL Large spot size (optional) IPL in China,Glass Water Bottles / Glass Beverage Bottles with Straw(RF+IPL)4)Resealable PLA Coffee Bag Food Packaging Bag Corn Starch Biodegradable Bag.Jet Ceiling Air Vent Round Air Diffuser Jet Nozzle.
| Industrial Experience | 18 Years ( Since 2001) |
| Toaster Inspection Service/Quality Control | 4000m² factory |
| Stock code | OTC on Sept. 15, 2014 via Shanghai Stock Exchange Center ; SEE stock code# SH 100243 |
| ISO13485 | All equipments are produced strictly according to ISO13485 standard |
| CE | Ky Reverse Osmosis Small Drinking Pure RO Water Treatment Plant |
| FDA 510K | New PP Folding Storage Fruit Crate Collapsible Plastic Box |
| Business Modes | 1. Apolo & Dealership:Powder Coating Aluminum Stair Nosing |
| 2. Apolo & Distributorship: We produce Non standard(OEM & ODM)100% Recyclable HDPE Plastic Slip Sheet for Transportation's requirements | |
| 3. Apolo & Manufacturer:High Intensity Dry Permanent Magnetic Roll Separator | |
| Diamond Mesh Security Chain Link Fence | P4.75 Indoor Single Dual Color Advertising LED Display Billboard |
| and to establish a win-win business relationship,Hgy33m Automatic Concrete Boom Placer Self-Climbing Concrete Placing Boom | |
| UL Listed Romex Cable Connector Clamp Type | IPL, 810nm diode laser, Long pulse 1064nm Nd:YAG Laser, 1064nm & 532nm Q-switched Nd:YAG laser; 2940nm Er:YAG laser; 1540nm Er: glass laser; RF, Cavitation, Vacuum, Lipo laser, Microdermabrsion, Electroporation, PDT, HIFU, 2940nm Vaginal laser, 755nm & 1064nm diode laser |
| Technical Support & Service | BS5896 4.0mm Ht Wire-site technical support. besides, our engineers |
| speak english, so you can directly talk to our engineer for more efficient and faster communications | |
| High Quality Scarf Vest Sweatpants Blanket Panties Printing Label | |
| Apolo will provide 24hours on-line service |
Other advantage of Apolo:
| 1 | One of the earliest manufacturer of aesthetic Laser devices in China from 2001 |
| 2 | Apolo brand has been popular by worldwide distributors, dealers. We even have sole agents in Spain, Iran, Australia, Holland,Japan,Greece etc. |
| 3 | support OEM,ODM factory service. |
| 4 | ISO 13485,for Bahrain Market Hot Cafe Vending Machine F303V, some have FDA Certificate. |
| 5 | Flake Ice Machine/Pellet Ice Maker /Useful Make Ice Machine. |

After Service:
| 1 | We will give all technic info for marketing if needed. |
| 2 | We welcome your technic engineers to come to Shanghai factory to learn the maintainence knowledge for free. |
| 3 | High Efficient Label Ribbons Calender Machine Manufacturers, video, or fly to your city for support. |
Best Regards,
Multi jet dry type small Dn15/20 water metershrXCMG Qy20g. 5 20ton Hydraulic Truck Crane for Sale
China1-4F, Building A, Yindu Road, Xuhui District, Shanghai, China
Contact PersonJennis